tipy pro focení s pouzdry Aquapac

Jak na to?

Fotografovat přes vodotěsné pouzdro Aquapac je podobné jako fotografovat skrze okno doma. První požadavek je, aby okno bylo čisté. Pouze čisté okno nezpůsobí odrazy a zkreslení. Odrazy také zmírníte tím, že fotoaparát nebo jeho objektiv přiložíte až ke sklu. S vodotěsným pouzdrem Aquapac dosáhnete nejlepších výsledků, když bude průhled těsně přiléhat k objektivu fotoaparátu nebo kamery. Vyhýbejte se použití blesku. Pokud však potřebujete blesk použít, ověřte si, zda k němu pouzdro těsně přiléhá, aby nedocházelo k odrazu záblesku před objektiv.

Fotografování pod vodou

Chce to trochu cviku a malinko štěstí pro opravdu dobrou fotografii pod vodou. Nemyslete si, že každá fotografie bude vypadat jako ta na obálce potápěčského časopisu. Má-li Váš fotoaparát režim "Fotografování pod vodou", použijte jej, pokud ne, doporučujeme zkusit režim "Denní světlo".

Pro dobrou fotografii potřebujete slunečné počasí a čistou vodu. Nejlepší čas je v poledne, kdy je sluníčko nejvýše. Dobrých výsledků dosáhnete těsně pod hladinou, čím hlouběji fotografujete, tím menší je ostrost a barevnost snímku. Výhodou digitálních fotoaparátů je možnost pozdější úpravy snímku na PC.

Blesk používejte minimálně — ne kvůli Aquapacu, ale proto, že záblesk osvítí drobné částečky přítomné ve vodě. Nezapomeňte, že i čistá voda je plná mikroorganismů a dalších částic. Čím méně vody je mezi Vámi a fotografovaným předmětem, tím lépe (samozřejmě s ohledem na technické parametry použitého přístroje). Široký objektiv a detailní záběr jsou největší jistotou dobrého snímku.

Pro více informací o správném zacházení s podvodními pouzdry Aquapac si prosím přečtěte návod k použití.

Focení s chytrými telefony a tablety

Dotykové displeje nejsou ze svého principu určeny pro ovládání pod vodou. Pouzdro sice spolehlivě ochrání vložený přístroj, může však dojít k problémům při snaze aktivovat fotoaparát pomocí dotyku displeje. Proto doporučujeme zapnout režim kamery nebo fotit nad hladinou a poté již ovládat vložený přístroj pomocí tlačítek.

Košík neobsahuje žádné zboží...