vymezení pojmů a doplňující informace

Vlastnosti materiálu

Produkty Aquapac jsou vyrobeny převážně z plastů, jenž nekorodují. Tyto látky obsahují TPU, ABS, nylon a polypropylen. Jde o velmi kvalitní materiály, jejichž hlavními charakteristikami jsou zejména tyto vlastnosti:

  • 100% recyklovatelné
  • neobsahují PVC
  • méně citlivé k vyšším teplotám než PVC — snesou teploty v rozmezí od —40°C do +50°C
  • vhodné pro použití za každého počasí, zvlášť vhodné pro aktivity na sněhu a zimní sporty
  • tenčí než PVC — ovládání vložených zařízení je proto mnohem snazší

Aquaclip

Aquaclip (animace)Patentovaný systém těsnění. Jde o chytrý uzavírací systém, který zajišťuje úplnou vodotěsnost pouzdra do hloubky 5m pod vodní hladinou. Vedle toho také spolehlivě chrání vložené předměty před prachem a pískem. Je velmi odolný, zhotoven z lehkého, ale houževnatého plastu. Je možné jej otevřít a zavřít 10.000krát a stále plní svou funkci bezchybně. Zacházení s tímto uzavíracím systémem je velmi jednoduché. Otevření pouzdra, vložení příslušného předmětu a uzavření pouzdra provedete bez námahy během několika málo vteřin.

Desikant

desikantNa několika místech v textu zmiňujeme tento pojem. Oč jde? Jedná se o opakovaně použitelné sáčky naplněné hmotou pohlcující vlhkost, silikagelem. Tyto sáčky jsou součástí balení některých modelů pouzder Aquapac. U příslušných modelů jsou uvedeny v textu. Jejich použití velmi doporučujeme. Proč? Totiž vodní páry všudypřítomné ve vlhkém ovzduší se při otevření pouzdra (a vkládání předmětu do něj) dostanou dovnitř. Po uzavření pouzdra tyto páry mohou kondenzovat a vzniklé kapičky vody mohou ohrozit vložené předměty. Při použití desikantu (či chcete-li "sušiva") nic podobného nehrozí. Sáčky s desikantem je možné objednat samostatně v našem internetovém obchodě.

LenzFlex

Jde o název speciálního materiálu, z něhož jsou vyrobeny dokonale čiré plochy vodotěsných pouzder Aquapac předurčených pro fotografování pod vodní hladinou. Většina takto vybavených pouzder má dokonale průhledné plochy jak na přední, tak na zadní straně pouzdra. To umožňuje nejen pořizovat kvalitní fotografie prostřednictvím digitálního fotoaparátu nebo telefonu, ale dovoluje také ihned prohlížet výsledné fotografie na displeji přístroje.

Košík neobsahuje žádné zboží...